Shopping Cart item - 0,00 €

Ostukorv on tühi

Summa: 0,00 €

Dennerle Nano Carbo Elixier Bio 100ml

Rohkem vaateid

Pildid on illustratiivsed, toote valikul palume lähtuda toote kirjeldusest/spetsifikatsioonist.

Dennerle Nano Carbo Elixier Bio 100ml

Vedel süsinikuväetis, mis põhineb puhastel looduslikel koostisosadel.

Varustab akvaariumitaimi kergesti kättesaadava süsiniku abil tõhusalt ja kiiresti.

Sisaldab kaaliumi, rauda, mangaani ja boori.

Kiirendab taimekasvu.

Nähtavad tulemused mõne nädalaga.

Võib kasutada nii koos kui ka ilma CO2 süsteemita.

Õige kasutamise ja doseerimise juures bioloogiliselt ohutu kõikidele akvaariumielanikele (kalad, krevetid, vähid, teod jne).

Doseerimine: sõltuvalt taimede kogusest 2-6 tilka 10l akvaariumivee kohta päevas.

100ml pudelist piisab keskmiselt 5000L akvaariumiveele.

7,90 €

Saadavus: Poes

Laokood: 3110
KUIDAS NANO Carbo ELIXIER TÖÖTAB?

 Taimede metabolismi alus on fotosüntees. Selles biokeemilises protsessis päikesest saadav energia "hõivatakse" ja talletatakse energiarikastes süsinikuühendites. Üks selline energiarikas ühend on näiteks suhkur. Neid ühendeid kasutavad taimed (a) universaalsete energiaallikatena või (b) muude ühendite tootmiseks. Jäädes suhkru näite juurde: taimed saavad oma rakkudes suhkru taas "ära põletada" ja kasutada vabanenud energiat muude ainevahetusprotsesside juhtimiseks. Või saavad nad suhkrut töödelda näiteks tselluloosi saamiseks. Tselluloos on aine, mis annab puudele tugevuse ja koosneb ainult pikkadest suhkruahelatest.

Kuidas taimed teisendavad aineid teisteks?
Taimevahetuse keskpunkt on nn sidrunhappe tsükkel. Sidrunhappe tsükkel on nagu tehas. Kanaliseeritakse väga erinevaid aineid ja toodetakse vajalikke aineid. Seda metaboolset rada kasutades on taimed võimelised ise tootma kõiki olulisi süsinikuühendeid: süsivesikuid, rasvu, valke, vitamiine, fütokemikaale jne.

Ja just seal tulevad mängu Carbo tooted. Toode sisaldab valitud toimeaineid, mis esinevad taimede metabolismis sellisel või sarnasel kujul. Taimed võtavad toimeained lehtede kaudu ja suunavad rakkudesse. Siin kasutatakse neid ehitusplokkidena keerukamate ühendite loomiseks või energiaallikana. Selle täiendamise abil süsinikuühenditega suudavad taimed kiiremini ja tugevamalt kasvada.

Samuti on teine ​​efekt: kõik orgaanilised ained, st need, mis põhinevad süsinikul, on bakterite poolt lagundatavad. Filtreerimisbakterid toituvad neist. Lõpuks jääb üle vaid süsinikdioksiid (CO2) ja vesi. Ka Carbo Booster Maxi toimeained on biolagunevad. See tähendab, et selle vedela süsinikväetise kasutamisel moodustub alati mõni CO2. Seda CO2 kasutavad ka taimed.

Nii pakuvad Carbo tooted taimedele kahel moel olulist süsinikku.

Mõju on nähtav vaid mõni nädal pärast regulaarset kasutamist: taimed kasvavad kiiremini, on lopsakamad ja tervemad. Lehed muutuvad suuremaks ja tugevamaks. Näpunäide: vaadake tippu ja noori lehti. Siin saab efekti kõige kiiremini näha. Taimede võime vetikatega konkureerida suureneb. Kogu akvaarium tundub rohelisem ja suursugusem.

TEAVE KOOSTISOSA GLUTARALDEHÜÜDI KOHTA
Otse öeldes: Sobiva annuse ja kasutamise korral on Carbo Elixier kahjutu kõigile kaladele, taimedele, krevettidele, tigudele, filtrifakteritele ja teistele akvaariumi elanikele isegi pikaajalise kasutamise korral. Dennerle on tootega ühe aasta jooksul läbi viinud praktilisi katseid erinevates akvaariumides ja erinevates tingimustes. Dennerle'is on kasutaja turvalisus väga kõrge prioriteet.

Toimeaine glutaraldehüüdi puhul kehtib vana reegel: see on annus, mis muudab midagi mürgiseks. Kontsentreeritud kujul on glutaaraldehüüd ohtlik aine - seega asjakohane sümbol sildil. 3 ml annuses 100 l akvaariumi vees lahjendatakse toimeainet koefitsiendini 33 000. Sellest kontsentratsioonist piisab taimede kasvu märkimisväärseks edendamiseks, kuid see on nii madal, et akvaariumi elanikke see negatiivselt mõjutada ei saa.

Siin kasutatavas kontsentratsioonis on glutaraldehüüd samuti väga biolagunev. Kõik, mida taimed ei võta, filtreerivad bakterid "ära". Jääb vaid CO2, millest on taas kasu taimedele, ja vesi. Isegi pikaajalise kasutamise korral ei kogune akvaariumis glutaraldehüüdi.

Annusse on lisatud ohutuspuhver. Isegi juhuslik kahekordne annus ei avalda negatiivset mõju. Peaksite siiski järgima soovitatud annuseid, mis on praktikas tõestatud, ja ei tohi kasutada liiga palju Carbo Elixier´i.

Lisainformatsioon

Saadavus Poes

Kaubamärgid